ADEON Dopravní značení 2019.2

Jak bylo již zmíněno v článku ADEON Civil Tools 2019, společně s instalací těchto nástrojů distribuujeme také aplikace ADEON Dopravní značení. Ta v nové verzi opět přináší něco nového.

Verze 2019.2 je rozšířením již tak velice rozsáhlé knihovny dopravního a dalších úprav.

Adeon_Tools_tab

Rozšíření knihovny značení

Krom menších zásahů do stávajícího obsahu jsme přidali zvýrazněné varianty dopravního značení tam, kde to bylo účelné:

  • A11,
  • A12,
  • A15,
  • A32a a A32b,
  • IP6,
  • IP22,
  • P2,
  • P4,
  • a P6.
A11_new A12b_new
A15_1_new A15_2_new
A32_new

 

S ohledem na tyto změny jsme samozřejmě upravili již obsažené zvýrazněné značky a také zapracovali na jejich označení pro možnost tvorby výkazů, aby bylo zřetelně odlišeno od standardního značení. Přikročili jsme k označení zvýrazněných svislých značek ve formátu např. A15_ZV, kde přípona _ZV značí zvýrazněné značení, viz výše vložené obrázky.  Některé typy zvýrazněných značek, jako např. A15, mohou být i v různých velikostních variantách, než je pro značku typický rozměr – u takovýchto typů značek je nyní název složen i z rozměru dané značky, jako např. A15_ZV_1000x1500 (viz poslední obrázek z výčtu náhledů výš), ta je ihned z výkazu patrné využití zvýrazněné značky a jejího rozměru.

Z3_new

Doplnění dalšího obsahu

výše zmíněného došlo také k úpravám dalšího značení, např. značky V14, do které byla přidána varianta zobrazení pouze jízdního kola.

V14_new

Dále na jednu z žádostí našeho uživatele, byl do záložky Další doplněn výstražník AŽD 97.

Vystraznik_new Karta_Dalsi

 

Veškeré nové, doplněné a upravené značky a jejich varianty korespondují s hladinami a knihovnou stávajícího (rušeného) značení.

Bližší informace o modulu ADEON Dopravní značení

Pokud jste s naším modulem Dopravního značení ještě nesetkali, neváhejte navštívit náš Civil 3D blog – sekci Dopravní značení, kde Vám jsou k dispozici články k této aplikaci, s výčtem funkcí a novinek postupně do aplikace dodávaných a také názorná videa s představením aplikace a jejího možného využití.

 

Poděkování a možnost zasílání tipů pomocí aplikace

Dovolte nám na závěr článku poděkovat našim uživatelům, kteří zasílají tipy pro úpravy a doplnění. Jsme rádi, že jste spokojeni a věnujete také svůj čas na zasílání cenných podnětů. Abychom Vám práci ještě více ulehčili a také případně motivovali ty, kteří se s námi o své tipy zatím nepodělili, naleznete nově na záložce Servis pod sekcí aktivace možnost zasílat zpětnou vazbu (bez grafické přílohy).

Jakmile Vás tedy napadne tip na vylepšení, sáhněte po tomto tlačítku a dejte nám tak jednoduše a rychle vědět – předem děkujeme.

Postup aktivace

Nová verze aplikace ADEON Dopravní značení je součástí balíčku ADEON Civil Tools, určeného pro AutoCAD Civil 3D a AutoCAD (plný, nikoli LT). Vyžaduje tak provedení nové instalace a případně i aktivace licence. Doufáme však, že díky novému rozšíření získá uživatel investicí několika málo minut pro instalaci aplikace nástroj, kterými ušetří mnohonásobně více času a tak se reinstalace jistě vyplatí.

Po instalaci aplikace ADEON Tools (Dopravního značení a Civil Tools) následně již prosím v případě potřeby aktivace pokračujte dle Postupu aktivace a to i v případě aktivace modulu ADEON nástrojů pro Civil.

Máte tipy, inspiraci či jste nalezli v aplikaci chybu

Pokud máte ze zkušenosti s prací s aplikací ADEON Dopravního značení jakékoli tipy pro zlepšení či jste nalezli chybu – neváhejte nám dát obratem vědět. Již stávající uživatelé vědí, že v průběhu roku vydáváme, je-li to třeba, průběžně opravy a rozšíření. Aplikace je zde pro Vás a tak zpětná vazba vyplývající z jejího užívání je velmi důležitá a napomůže dalšímu vývoji.

Kompatibilita aplikace

Aplikace ADEON Tools (Dopravní značení a Civil Tools) je kompatibilní s Autodesk AutoCAD a AutoCAD Civil 3D verzemi 2015 – 2019.

AutoCAD-Civil

V případě zájmu o produkt aplikaci ADEON Dopravní značení přejděte na náš e-shop CAD licencí a nebo kontaktujte Vašeho obchodníka ADEON CZ, případně naše obchodní oddělení.