AutoCAD / AutoCAD LT – aktualizace 2018.1

Autodesk vydal k aplikacím AutoCAD / AutoCAD LT aktualizaci s označením 2018.1.

Pokud jste uživatelé AutoCADu / AutoCADu LT s plánem údržby nebo předplatným (a také nadstavbových verzí s jádrem AutoCADu 2018, např. Civil 3D a další), můžete si aktualizaci stáhnout pomocí Počítačové aplikace Autodesk nebo ze svého Autodesk účtu.

Podívejte se na přehledná videa pro AutoCAD 2018.1 nebo AutoCAD LT 2018.1

Přehled novinek aktualizace 2018.1.

Pohledy a výřezy

Nyní můžete snadno do aktuálního rozvržení spolu s výřezy rozvržení vytvořit, načíst a umístit pohledy modelů, které mají automaticky nastavenou velikost a měřítko. Pokud je objekt výřezu rozvržení vybrán, zobrazuje další dva uzly, jeden pro přesun výřezu a druhý pro nastavení měřítka zobrazení v seznamu často používaných měřítek.

Související příkazy a systémové proměnné: MPOHLED, NOVÝPOHLED

Grafický výkon ve 3D (nedostupné pro AutoCAD LT)

Grafický výkon ve 3D vizuálních stylů Drátový, Realistický a Stínovaný se zvyšuje podle obsahu testovaných souborů DWG. Například hodnota mediánu výkonu vyjádřeného v rámcích za sekundu se v šesti velkých modelech benchmarku zvýšila v aplikaci AutoCAD 2018 Update o 37 % v porovnání s aplikací AutoCAD 2018 bez aktualizace.

Související příkazy a systémové proměnné: 3DORBIT, ZOOM, PP, AKTUÁLNÍVS

Podpora obrazovek s vysokým rozlišením (4K)

Podpora obrazovek s vysokým rozlišením byla v aktualizaci AutoCAD 2018.1 dále vylepšena. Bylo aktualizováno více než 200 dialogů a dalších prvků uživatelského rozhraní tak, aby bylo zajištěno kvalitní zobrazování na obrazovkách s vysokým rozlišením (4K). Aktualizovány byly například dialogy Upravit stav hladiny nebo Vložit tabulku.

Kybernetické zabezpečení

Potencionální bezpečnostní hrozby jsou neustále zkoumány, identifikovány a řešeny. Jako reakci na zvýšenou kybernetickou kriminalitu investuje společnost Autodesk do bezpečnosti významné inženýrské prostředky. Z důvodu stále zvyšujících se kybernetických bezpečnostních hrozeb bezpečnostní tým AutoCAD Security důrazně doporučuje instalovat aktualizace produktů AutoCAD co nejdříve po jejich vydání.

Vylepšení vlastností hladin externích referencí

Aby byla zajištěna větší flexibilita při řízení přepsání externích referencí, obsahuje dialog Nastavení hladiny, který je přístupný ze Správce vlastností hladiny, nové ovládací prvky ke správě vlastností hladin externích referencí. Pokud je možnost zachování přepsání vlastností hladin externích referencí zapnuta pomocí systémové proměnné VISRETAIN, můžete určit, které vlastnosti hladin externích referencí chcete znovu načíst. Různé možnosti vlastností hladin jsou uloženy v registru podle nastavení nové systémové proměnné VISRETAINMODE. Správce vlastností hladiny obsahuje také novou stavovou ikonu, která ukazuje, zda hladina asociována s externí referencí zahrnuje přepsání.

Související příkazy a systémové proměnné: HLADINA, VISRETAIN, VISRETAINMODE, XREFOVERRIDE

Při dočasné změně to zobrazí i ikona stavu

Jiří Drahotuský
Technický CAD konzultant programů Autodesk se zaměřením na stavebnictví ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na Autodesk Revit, Navisworks, AutoCAD a také na BIM implementace a konzultace. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.