AutoCAD crack – Jak na licenci zdarma?

AutoCAD je nejrozšířenější a nejznámější 2D CAD, a proto není divu, že je také hojně obcházena jeho licence. Je to ale vůbec zapotřebí? Autodesk je totiž velmi vstřícný jak v cenové politice, tak i v nabídce aktuálních verzí zdarma. Pojďme se tomu tedy společně podívat na zoubek.

Hledáte crack nebo keygen generátor pro AutoCAD?

zdroj: BSA průzkum, 2012Autodesk býval k řešení nelegální CADu poměrně laxní. Otázkou je, zda to tak zůstane vždy. A i pokud bylo, zrovna zde v Česku máme poměrně aktivní organizaci BSA, která je čím dál aktivnější a zaměřuje se především na firmy. Dokonce podporuje i anonymní nahlašování nelegálního využívání, kde anonymní nahlašovatel (v angl. whistleblower) si může pří úspěšném soudním sporu dokonce „vydělat“ i pěkný balík peněz.

Pokud tedy ve firmě používáte nelegální licence a vaši zaměstnanci o tom ví, pak právě na takové firmy se BSA specializuje a finančně motivuje dané zaměstnance k nahlášení problému a to dokonce až 10% z peněžní částky náhrady škody. A to u velkých CADů je už značná částka k motivaci.

Nicméně podle BSA ale není hlavním důvodem firem ušetřit. Nejčastěji je to právě nedisciplinovanost zaměstnanců. Zaměstnavatel o tom tak často ani netuší.

A kdo nejčastěji udává firmu? Nejčastěji je to podle průzkumů prý právě konkurence, která i někdy střílí udání naslepo a bohužel se trefí. Na druhém místě jsou to prý samotní zaměstnanci, kteří to někdy berou jako „pomstu“ při odchodu z firmy.

zdroj: BSA průzkum, 2012

AutoCAD zdarma a legálně?

Spousta uživatelů si může pořídit veškeré produkty Autodesk zdarma a legálně. Je tedy jedno zda potřebujete AutoCAD, Civil 3D, PIný Inventor, Revit nebo i některý ze Suitů. Spadáte-li do kategorií uživatelů, pro které Autodesk nabízí licence zdarma, pak je velmi jednoduché je získat. Nárok na software zdarma mají například studenti, učitelé, školy (střední i univerzity) – jinak řečeno pro všechny, kteří nějakým způsobem studují nebo vyučují (a nemusí to být přímo na škole). Ale dokonce i v určitých případech, tzv. startupovým firmám. Což už je taky velmi zajímavé.

Studenti a učitelé

Můžete tedy využít jakékoliv licence včetně nejnovější verzí a to zcela zdarma. Získat licenci je velmi jednoduché a licence vám vydrží dokonce na celé tři roky bez jakýchkoliv starostí.

Amatérští nadšenci a startupy

Amatérští nadšenci, kutilové a začínající startupy mohou pak využít zcela zdarma například cloudový 3D CAD nazvaný Fusion 360 nebo také cloudový AutoCAD 360. A to bez omezení i s mobilními aplikacemi těchto produktů.

Cena legální licence AutoCADu

AutoCAD LT ico

Pokud nespadáte do žádné z kategorie uvedené výše a nemáte tedy nárok na licenci zdarma, pak ještě nezoufejte. Ceny licencí AutoCAD produktů šly v posledních letech velmi razantně dolů. Cena nového LTčka, které je také jedním z nejvíce crackovaných CAD programů, je aktuálně na 27,- kč/den. Nedá se teda rozhodně říct, že by firmy měly finanční důvod k nelegálnímu používání AutoCADu. Ale i plné verze jsou velmi levnou záležitostí. Koupit levný AutoCAD tak není již žádný problém. Pro srovnání jsme uvedli v tabulce níže.

 

 

Jaké jsou postihy za nelegální software?

  • Používání nelegálních licencí ve firmě se považuje za krádež softwaru s pokutou až 5 mil Kč.
  • Za takto nelegální software vám také hrozí odnětí svobody až 8 let.
  • Crack a keygen programy také často obsahují viry, trojany a různé sledovací kódy nebo jiný škodlivý kód, který ohrozí vaše data a soukromí. Využívání těchto řešení je tedy velmi rizikové.
  • Úspěšné prokázání využívání nelegální software ve vaší firmě může tak být pro vaší firmu likvidační.

Výhody legálního software

  • Pronájem všech CADů je dostupný už od tří měsíčních období (u některých i 1 měsíčního). Pokud tedy potřebujete licenci jen krátkodobě na daný projekt, nemusíte kupovat celý drahý produkt.
  • Nákup licencí si můžete i odečíst z daní.
  • Při nákupu licence od autorizovaného prodejce Autodesk získáte i kvalitní technickou podporu.

 

Jak si ověřit legálnost licence?

Velmi častým důvodem nelegálních licencí ve firmách je často jen nevědomost. Často se stává, že uživatelé využívají starší verzi než na kterou mají podle licenčních podmínek právo. Například pokud zakoupili verzi 2013 a využívají 2012. Nebo také je častým příkladem, že si firma zakoupila např. starší verzi 2012, několik let využívala subscription se kterým pak skončila, ale přesto využívá stále v2012 i když legálně musí využívat nejnovější vydanou v době skončení subscriptionu. Proto Vám nabízíme možnost ověření vaší licence. Jako authorizovaný Gold partner firmy Autodesk vám licenci ověříme a ozveme se vám s výsledkem.

Ověřte si licenci:

Sériové číslo*

Vaše jméno*

Firma*

Váš email*

Pokud nám chcete ještě něco sdělit:

Zadejte kontrolní kód
captcha

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant programů Autodesk ve společnosti Adeon CZ se zaměřením na správu dat. Zaměřuji se především na PDM aplikace Autodesk Vault a BIM 360 platformu. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.