AutoCAD – Konzultujte výkresy přes internet

Jsou v životě projektanta situace, kdy potřebuje s někým dalším zkonzultovat návrhy a není moc času nebo prostoru na osobní návštěvy. Jednou z možností AutoCADu je použití nástroje pro Sdílení pohledu návrhu.

Svůj výkres si až na 30 dní vypublikujete do prostředí cloudu, zobrazíte si ho standardním internetovým prohlížečem a pozvete kolegu ke konzultacím. Kolega dostane od vás odkaz, kterým po kliknutí spustí svůj internetový prohlížeč a on-line uvidí stejný pohled na výkres, jako vy. Potom už mohou všichni zúčastnění pomocí chatovacích a commentových nástrojů čile nad výkresem komunikovat a řešit obsah výkresu.

Jednou z výhod tohoto způsobu komunikace je fakt, že protějšek nemusí vlastnit žádný editor, protože k obsahu výkresu přistupuje pouze přes obrazy náhledu v rámci internetového prohlížeče. To je i výhoda vyzyvatele, že nedává svá nativní data do veřejného prostoru.

Na zkrácený průběh komunikace se sdílením pohledu návrhu se můžete podívat zde:

Jiří Drahotuský
Technický CAD konzultant programů Autodesk se zaměřením na stavebnictví ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na Autodesk Revit, Navisworks, AutoCAD a také na BIM implementace a konzultace. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.