AutoCAD – Práce s dynamickými bloky

Při setkání se zaměstnanci v různých firmách je často kladena otázka, jestli není možné AutoCAD efektivněji využít pro každodenní práci. Video v tomto příspěvku by mělo být vodítkem, jakým směrem by se dali využít dynamické bloky v konkrétní profesi.

Před tvorbou dynamického bloku, bychom si měli rozmyslet, co od bloku očekáváme.

Budeme-li chtít pouze protahovat blok? (resp. grafiku bloku) nebo má blok různé typy šroubů, ventilů, ocelových konstrukcí… ?

Komentářů: 2

  1. Konečně se někomu podařil srozumitelný návod pro začátek. Děkiji. Zároveň dotaz-jaký bude postup, jestliže potřebuji mít vkládací bod odsazovaný od okraje bloku (silniční obrubník vkládám s převýšením 0, 20, 40,50,…mm?), případně mám u obrubníku dlažbu, jejíž sklon se může měnit dle příčného sklonu komunikace.

    1. V editoru bloku přidejte do pozice vkládajícího bodu parametr Zarovnání. Ve vlastnostech parametru zarovnání vyberte typ zarovnání kolmo / na tečnu. Záleží dle situace.
      Vyberte nový parametr Posunutí bodu z množiny parametrů a vložte jej do výchozího bodu. Tomuto parametru vyberte grafiku která se bude posunovat.
      Ve vlastnostech parametru Počet uzlů zadejte hodnotu 0. Uložte blok a vyzkoušejte jej na výkrese. Zobrazte si u vašeho nově vloženého bloku vlastnosti a pro odsazení grafiky od vkládacího bodu zadejte do atributu Poloha1Y vámi myšlenou hodnotu.

Napsat komentář