Revize jsou důležitou součástí životního cyklu výkresu. Předností revizí je udržet přehled v probíhajících změnách na výkrese.

Tyto změny jsou opatřeny pořadovým číslem revize, dnem kdy byla revize uskutečněna a podpisem člověka, který danou revizi zaznamenává do výkresu.

Je více způsobů, jak tyto revize zapisovat. U P&ID schémat je celkem rozšířená praxe, zaznamenávat změny do jednoho výkresu zvaný „master“, tyto změny nesou označení jedné revize a to i v rámečku výkresu. V určitém okamžiku provedeme uložení tohoto výkresu a pokračujeme dále s dalšími změnami a povýšíme revizi.

V případě menších projektů si například vystačíte s revizní tabulkou, která bude součástí výkresu.

U velkých projektů, kde se nachází několik stovek nebo i tisíc výkresů si s jednou revizní tabulkou nevystačíte. V tomto případě je nutné si pomoci programem pro správu dokumentací. Kupříkladu pokud pracujete s programem Inventor, pro správu dokumentace budete používat Vault.

 

Michal Kocourek
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Mým hlavním zaměřením je především pomáhání klientům s implementací aplikace AutoCAD Plant 3D a také Revit a Advance Steel. Potkat se můžeme v Pardubické kanceláři Adeonu.