Autodesk – Chyba komunikace

Problém:

Když se snažíte stáhnout AutoCAD nebo jiný Autodesk software použitím metody Instalovat nyní / Install Now, dostanete následující chybovou hlášku.

Chyba komunikace

Autodesk - Instalovat Nyní - Proces stažení a instalace byl přerušen z důvodu ztraceného spojení mezi webovým serverem společností Autodesk a tímto počítačem.

Communication Failure

Autodesk - Install now - Download and installation has been interrupted by a lost connection between the Autodesk website and this computer.

Řešení:

Okno Chyba komunikace se může zobrazit, pokud stahujete a nainstalujete software Autodesk metodou Instalovat nyní.  Tato metoda využívá aplikaci Autodesk Download Manager a je určena pro integrovaný, jednorázový proces stahování a instalace. Když spustíte stahování, musíte dokončit celý proces instalace v jediné relaci.

Nejčastějším řešením je pouze použít jinou metodu stahování.

Jiná metoda stahování

Když se přihlásíte do svého účtu Autodesk Account, tak máte celkem 3 možnosti jak svůj program stáhnout. Pod tlačítkem Stáhnout (Download) najdete odkaz Více akcí (View all). Když na něj kliknete, zobrazí se vám rozšířená možnost stažení programu. Pokud máte problém se stažením, vyberte možnost Stažení prohlížečem (Browser download).

Pokud se vám i tak chyba vyskytuje

  • Dočasně vypněte antivirový program
  • Dočasně vypněte firewall
  • Přidejte ručně stránku autodesk.secure.force.com do důvěryhodných zdrojů
  • Dočasně vypněte „Řízení uživatelských účtu“ (UAC) na „Nikdy neupozorňovat.
  • Promažte dočasnou Cache pamět prohlížeče
  • Nainstalujte nebo akceptujte certifikáty, pokud jsou vám nějaké při instalaci nabízeny

 

 

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant programů Autodesk ve společnosti Adeon CZ se zaměřením na správu dat. Zaměřuji se především na PDM aplikace Autodesk Vault a BIM 360 platformu. Potkat se můžeme v Ostravské kanceláři Adeonu.