Autodesk Desktop Connector

Dnes oficiálně vyšla nová aplikace Autodesk Desktop Connector, která slouží k propojení oblíbených cloudových služeb pro spolupráci projektových týmu – BIM 360 TEAM a Fusion 360 TEAM.

Jedná se o dvě téměř identické služby, jedna však více zaměřená na stavařské zákazníky (BIM 360 TEAM), druhá na strojírenské (Fusion 360 TEAM). K čemu je a jak funguje, první z nich zmíněná jsme ukázali například na našem nedávném webináři:

Autodesk Desktop Connector

Tato aplikace vám umožní mít přístup ke všem datům uloženým na cloudu přímo z windows prohlížeče složek a souborů. Cloudovské projekty vám tak připojí jako další disk. Můžete tak velmi jednoduše z jakékoliv aplikace svá data přímo ukládat bez nutnosti spouštět webový prohlížeč.

Autodesk Desktop Connector download

Aplikaci si musíte stáhnout a nainstalovat na svůj PC, po instalaci uvidíte všechny své TEAMy a jejich projekty připojené jako disky.

Může zde vytvářet složky, nahrávat data, nebo editovat již nahraná data. Jakákoliv změna se pak uloží na cloudu jako nová verze souboru (tedy nepřepíše se verze dosavadní). V momentě, kdy budete chtít soubor například upravit se Connector postará o jeho stažení a následně vám jej otevře ve vaší aplikaci. Po uložení a zavření souboru jej tedy zase zpátky odešle na cloud.

Offline práce

Connector vám umí zpřístupnit i tato cloudovská data offline. Pokud nejste zrovna připojení k internetu, tak máte přístup k cachovaným datům, tedy datům které jste lokálně otevřeli někdy v posledních 72 hodinách. Jakmile budete opět připojeni, verze se odešle na cloud, opět jako nová verze. To, že zrovna pracujete offline, je znázorněno modrém zvýrazněním ikony.

Windows i MacOS

Aplikace je podporována jak pro Windows, tak i MacOS zařízení a podporuje jakékoliv typy souborů. Nahrávat přes ní můžete do svého TEAM cloudu tedy cokoliv.

  

 

Napsat komentář