Co je to AutoCAD?

autocad-2017-badge-256px-noyearAutoCAD je nejoblíbenější a nejrozšířenější 2D CAD editor na světě. Tento program od společnosti Autodesk pro projektování a konstruování umí samozřejmě hodně i 3D, ale pro 3D projektování spíše neslouží (ať už strojařské nebo stavařské). K tomu slouží další rozšířené programy pro práci s 3D (Inventor, Revit, atd…).

První AutoCAD vyšel v roce 1982 a od té doby prošel spousty vylepšeními. Na jeho jádru byla následně Autodeskem vyvinuta celá řada dalších rozšiřujících nadstavbových aplikací (např. AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Plant, atd…).

Proč používat zrovna AutoCAD?

AutoCAD je již standardem mezi 2D navrhováním, ať už pro oblast strojírenské konstrukce, stavební projekce a architektury, nebo i mapování a terénních úprav. Jeho DWG formát je nejvíce rozšířen a standardizován pro převod dat mezi firmami. A právě s AutoCADem díky technologii TrustedDWG budete mít jistotu kompatibility vašich dat s ostatními uživateli. AutoCAD tuto technologii využívá zcela integrovaně pro ukládání, sdílení a uchovávání integrity pracovních dat.

Povědomí uživatelů o CAD řešeních

Kde koupit AutoCAD?

Možností je samozřejmě několika  běžné rychlým googlením zjistíte že třeba AutoCAD Lt nabízejí i velkoobchody jako CZC nebo Alza. Od těchto velkých obchodů ale nemůžeme nákup doporučit, jelikož vám nedokážou a ani nemohou poskytnout k němu i plnou podporu. Koupit AutoCAD tedy doporučujeme od partnerů Autodesku. Nejlépe si od nich před nákupem zkuste nechat poradit s nějakou technikálií aby jste zjistili jak vám jsou schopni poradit v momentu kdy se vyskytne nějaký problém.

 

Porovnání AutoCAD vs AutoCAD LT

AutoCAD se dělí na dvě hlavní verze. A to na plný AutoCAD a tzv. jednodušší (a levnější) Light verzi označenou jako AutoCAD LT. Níže si můžete prohlídnout tabulku rozdílů mezi těmito produkty. Existuje ještě tzv. verze pro MAC zařízení (jak plná tak LT), ale v ní nejsou nijak podstatné rozdíly.


AutoCAD LT AutoCAD

Dokumentace

Podpora běžných formátů souborů
Multifunkční uzly
Průhlednost objektů a hladin
Palety nástrojů
Dynamické bloky
Správce sady listů / Správce projektu
Průzkumník obsahu
Vylepšení revizních obláčků
Inteligentní kótování
Vylepšené soubory PDF
Sledování systémových proměnných
Karty souborů
Parametrická omezení
Automatická tvorba pohledů
Automatické pohledy řezu
Express Tools
Základní pohledy, promítnuté pohledy, řezy a detailní pohledy
Extrakce dat do tabulek
Automatické kótování
Automatické výkazy
Výkaz materiálu
Integrace GPS

Design

Skvělé vizuální prostředí
Asociativní pole
Modelování 3D těles/povrchů/sítí
ViewCube
Vizuální styly
Materiály
Osvětlení
Rendrování
3D modelování
Ovládací prvky na kreslicí ploše
Import souborů SKP
Model koordinace
Reálné výpočty
3D vizualizace v reálném čase
Varianty návrhu
Nástroje pro vytváření koncepčních náčrtů a návrhů
Smartpen

Připojení

Technologie TrustedDWG
Propojení s A360
Převodník formátu DWG
Kanál návrhu
Souřadnicový systém a online mapy geopozice
Připojení k úložišti třetí strany
Import/export/podložení DGN
Import dat CAD třetích stran
3D tisk
Offline podpora

Přizpůsobení

Jednoduché rozhraní
Podpora přizpůsobení CUI
Nástroj k online převodu licence
Bezpečné načtení
Přenos uživatelských nastavení
Rozhraní API
Spolupráce v cloudu v reálném čase
Autodesk Exchange Apps
Síťové licencování
Záznamník akcí
Standardní nástroje CAD

Novinky v Auto CADu

Verze AutoCAD

 

Další novinky naleznete na našem webu Adeon:

acad2016

acad2013

acad2015

acad2012

acad2014

acad2011

Videa o AutoCADu

[sectionheading class=“yourcustomclass“]AutoCAD – Chytré kótování[/sectionheading]

[sectionheading class=“yourcustomclass“]AutoCAD – Vizuální zážitek[/sectionheading]

 

[sectionheading class=“yourcustomclass“]AutoCAD – Vylepšená PDF[/sectionheading]

Bonusové materiály

Jako společnost Adeon máme s AutoCADem opravdu dlouholeté zkušenosti. Naši technici s ním pracovali i před dvaceti lety a tak je tedy v AutoCADu nic nepřekvapí. Našim zákazníkům se snažíme stejně tak pomoci, aby byla jejich práce s AutoCADem stejně tak plynulá a bezproblémová.

 

Příručka základů

Produkt-bonus-250-priruckaNašim zákazníkům poskytujeme také příručku „Přehled základů v AutoCAD LT“, která jistě pomůže s co nejefektivnějším a nejjednodušším začátkem práce v tomto programu. Najdete v ní například základní přehled způsobů ovládání aplikace, popisy konkrétních prvků, nástrojů a samozřejmě postupů práce v AutoCADu LT.

 

Magazíny Adeon

Pro strojařské a stavařské zákazníky vydáváme pravidelně dva druhy magazínů. V nich najdete přehled všech novinek, tipů a  triků (i v programu AutoCAD), zkušenosti zákazníků, ukázky reálných projektů a zajímavosti ze světa Autodesk a CAD programů.

Inventor News

Strojařský magazín, který pravidelně vydáváme již od roku 2003. Zaměřený především na strojařské produkty a strojařské řešení Autodesk. To znamená například 3D konstrukční program Inventor, různé simulační programy (pevnostní analýzy, simulace průtoků, apod…), CAM řešení a vždy spousta zkušeností s CAD produkty od našich zákazníků.

Inventornews2014-small120170

Revit News

Jeden z našich novějších projektů, zaměřený především na stavařské klienty. Najdete v něm tedy aktuální informace například o programu Revit a samozřejmě i AutoCAD. Spoustu konkrétních tipů a triků s používáním těchto programů, ukázky BIM řešení a opět oblíbené simulace ve stavařině. A také i konkrétní projekty zákazníků.

Obalka-062015-nahled