Novinky AutoCAD 2017 – Zjednodušení

V této první části novinek pro AutoCAD si představíme první část vylepšení, která vám má především zjednodušit práci s licencí, aktualizacemi programu a migrací uživatelských nastavení.

Autodesk Desktop App

Jednou z prvních změn, které si můžeme při instalaci AutoCADu všimnout, je nové okno Autodesk Desktop App ( Česky „Prohlížeč Aplikací Autodesk“), které se automaticky zobrazí po dokončení instalace.

autodesk dektop app

Pro pozdější snadnější přístup je na plochu Windows a lištu úloh také nainstalován i zástupce Autodesk Desktop App.

autodesk desktop app icoautodesk desktop app bar

Autodesk Desktop App nevyžaduje přihlášení. Nicméně, přihlášení poskytuje maximální podporu. Jestliže ještě účet Autodesk nemáte, můžete si ho snadno vytvořit. Nicméně pokud jste AutoCAD koupili sami pro sebe tak již Autodesk účet máte vytvořen a ten tedy použijte.

autodesk desktop app login

Autodesk Desktop App je doprovodná aplikace, která přináší bezpečnostní záplaty a aktualizace pro všechny produkty společnosti Autodesk založených na Microsoft Windows a to pro verze 2015, 2016 a 2017. Aplikace také přináší lepší přístup k výukovému obsahu. Autodesk Desktop App nahradí Autodesk Application Manager (AAM), Autodesk Desktop App doplňuje (a v některých produktech i nahrazuje) upozorňování na aktualizace. Pro uživatele s platným předplatným poskytuje na základě předplatného aktualizace a výukový obsah pro produkty.

V případě dostupnosti hotfixu, opravných balíčků nebo bezpečnostních záplat zobrazuje Autodesk Desktop App upozornění ve stavové liště Windows. Pokud ze zástupce aplikaci spustíte a otevřete kartu Aktualizace, budou na ní ohledně aktualizací všechny potřebné informace. Karta Aktualizace bude obsahovat aktualizace ke všem produktům Autodesku instalovaných na vašem počítači. Kliknutím na tlačítko Aktualizace můžete aktualizace stáhnout a nainstalovat.

Hladká migrace

Nový nástroj pro migraci nabízí moderní informační rozhraní pro migraci vašich nastavení a souborů z předchozích verzí AutoCADu. Detekcí rozpoznaná uživatelská nastavení si můžete pro přenos vybrat i jednotlivě.

migrace

Závěrečná zpráva o přenosu byla pro snazší čtení informací formátově upravena.

migrace 2

Správce licence

AutoCAD zavádí nového správce licence, Správce licencí, usnadňujícího přepínání mezi typy licencí a taky možnosti uložení práce v případě ztráty spojení síťové licence se správcem síťových licencí. Během procesu instalace se už nyní nevybírá typ licence a nezadává sériové číslo. Místo toho, se toto zadává až při prvním spuštění produktu AutoCAD. Můžete si vybrat mezi licencí samostatnou (se zadáním sériového čísla) a nebo síťovou licencí.

autocad spravce licence

V menu Infocenter je pro přístup ke Správci licence nová volba, kde si můžete jak prohlédnout informace o licenci software tak také i o nainstalovaných zásuvných modulech, doplňcích a rozšíření. Můžete zde také změnit typ licence. Například, síťovou nebo lokální licenci můžete změnit na jiný typ licence.

autocad sprava licence

autocad sprava licence 2

Pokud nastane situace, že u síťové licence dojde ke ztrátě spojení s licenčním serverem, objeví se zpráva o ztraceném spojení. V rámci této zprávy máte nyní možnost, zda AutoCAD uloží vaši práci a zavře se, nebo v případě dostatku času se vrátíte do AutoCADu a uložení provedete ručně sami. Vypínací časovač ale AutoCAD nevypne, dokud ve zprávě něco nevyberete.

 

Napsat komentář