Studentské verze AutoCAD zdarma

Autodesk už dlouhodobě nabízí u všech svých prodávaných produktů i tzv. EDU licence. Ty jsou určené především pro studijní účely, tudíž kantory a studeny na akademických zařízeních. Pro tyto školní účely nabízí Autodesk všechny programy již pár let zcela zdarma. Stačí se na Autodesku zaregistrovat (nejlépe pod školní emailovou adresou) a po té si stáhnete daný produkt. Autodesk tímto provedl poměrně velký krok oproti jiným konkurenčním CAD programům, u kterých si školy musí pořizovat speciální (i když zlevněné) licence a pak se tedy často stává, že kvůli financím neobnovují na nové verze. S Autodesk produkty můžete mít každý rok aktuální CAD a tudíž jakmile vyjdete ze školy, tak budete umět perfektně pracovat s CAD programy.

Takto stažený software je nicméně pouze pro studijní účely. Je s ním zakázáno jakkoliv výdělečně pracovat. Slouží teda opravdu pouze studentům, kantorům a akademickým institucím.

Jak získat licenci zdarma?

  • Níže na této stránce si najděte produkt, který potřebujete. Pokud zde nenajdete žádný vhodný, tak se na kartě „Další“ přepněte na stránky Autodesk, kde najdete naprosto všechny dostupné produkty Autodesk, které také dodává i pro studijní účely.
  • Tlačítkem u produktu se přepněte na konkrétní stránku (například AutoCADu). Na této stránce se musíte přihlásit (za předpokladu, že už jste u studentské licence žádali), anebo si vytvoříte tzv. EDU účet. Jednoduše klikněte na „Create Account“ a postupujte podle žádaných kroků. Nejdříve musíte vyplnit zemi a vaše zařazení (např. student). Po té vyplníte přihlašovací údaje k budoucímu účtu.
  • Následně vám přijde potvrzovací e-mail, který stačí prokliknout. Po té budete požádaní o doplňující údaje (název školy,…).
  • A je hotovo. Vrátíte se na konkrétní stránku produktu ve které už budete přihlášeni a vy si jen zvolíte verzi a typ programu který chcete stáhnout. Například AutoCAD 2016, Win 64bit, Czech. A stahujete a instalujete a pak už se jen učíte.
  • Nezapomeňte se jenom po spuštění programu v něm přihlásit (stejným účtem) pokud o to budete požádání.

Jaké produkty můžete získat zdarma?

autocad-2016-badge-150x150AutoCAD

Navrhujte a vytvářejte v nejoblíbenějším 2D CAD editoru. Získat můžete plnou verzi AutoCADu, která vám umožní vše jako licence placená. Můžete tak tea vytvářet i ve 3D, nebo využít modulu 3D tisku. Samozřejmostí je i možnost propojení s cloudem a moci tak zálohovat a sdílet svá data s ostatními.

inventor-professional-2016-badge-150x150Inventor

Inventor je konstrukční 3D CAD modelář. Mimo jiné Vám umožní vytvářet Vaše konstrukční modely čistě parametricky a to na bázi dílů a sestav. Výkresy pak při jakékoliv změně budete mít automaticky zaktualizované a ušetříte tak spoustu času. Inventor obsahuje také spoustu knihoven, šablon a prvků a mnoho dalšího…

revit-2016-badge-150x150Revit

Sada programů Revit je určena především pro vytváření stavebních modelů, a to pomocí způsobu BIM (česky Informační model budovy). Je to opět čistě 3D modelář jehož jednou z funkcí je i autoamtická tvorba dokumentace.  Produktová řada Revit nabízí prostředí pro architekty, stavební projektanty, pro konstrukce staveb a technická zařízení budov TZB.

3ds-max-2016-badge-150x1503ds Max

3ds Max je profesionální 3D grafický program pro tvorbu realistických vizualizací a animací. Je velmi rozšířen a často bývá použit například pro vizualizace architektonických a konstrukčních modelů, nebo také při tvorbě reklam, filmů a dokonce i při tvorbě grafiky do počítačových her.

maya-2016-badge-150x150Maya

Jedná se profesionální program pro tvorbu 3D grafiky. Konkrétně především pro tvorbu animací, modelů, simulací, renderů a podobně. Využíván je především k tvorbě grafiky počítačových her, ale také i pro filmy, vytváření 3D objektů , apod…

studentversions

Další studentské programy

Pokud jste zde nenalezli přesný program, který hledáte, tak nezoufejte. Autodesk nabízí ve studentských verzích v podstatě každý program, který vyvíjí. Níže se tedy přes tlačítko proklikněte na seznam všech studentských verzí Autodesk. Naleznete tam vše od cloudového Fusionu 360 přes různé balíčky jako např Product Design Suite a další…

Všechny programy najdete na stránkách Autodesk Education Software.